Modem wifi ışığı yanmıyor çözümü

Modem wifi ışığı yanmıyor çözümü

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Modem wifi ışığı yanmıyor çözümü

Modem wifi ışığı yanmıyor çözümü

Modeminizin Wi-Fi ışığı yanmıyor mu ? Çözüm için resimli anlatım rehberimizi takip edebilirsiniz. Modem’inizin Wifi ışığının yanmamasının birkaç nedeni olabilir. Genellikle sorun, modem arayüzünden wifi özelliğini kapatılmasından kaynaklanıyor. Bazı kullanıcılar güvenlik amacıyla modemin kablosuz yayın yapmasını kapatabiliyor. Bu ayarları kontrol edebilmek için, modem arayüzüne erişiminizin olması gerekiyor. Marka / model farketmeksizin, aşağıdaki işlemleri yaparak, modeminizin kablosuz yayınını açabilirsiniz.

Aşağıdaki ayarları uygulamanıza rağmen wifi ışığınız yanmıyorsa, modeminizde teknik bir sorun olabilir. Öncelikle aşağıdaki ayarlara bakalım.

Modem Wifi yayını nasıl açılır ?

Modem marka ve modelinize göre menülerde ufak değişiklikler olabilir fakat genel mantık aynıdır. Aşağıdaki görsellerde TP-LINK ve Airties modemlerde wifi yayını nasıl açılır bakacağız.

Modem arayüzümüze giriş yapıyoruz.

Kablosuz > Temel ayarlar seçeneği altında, kablosuz seçeneğini etkinleştiriyoruz. Ayarları kaydettikten sonra modem wifi ışığınız yanmaya başlayacaktır.

Airties modemlerde, kablosuz seçeneği altında, wifi ayarlarınızı bulabilirsiniz.

Kablosuz ağ adınızın hemen yanında bulunan “Etkin” tikinin işaretli olması gerekiyor. Ayardan sonra kaydet seçeneğine tıklayarak Wifi yayını açabilirsiniz.

Wifi yayınını açık olmasına rağmen sorun devam ediyorsa, son bir çözüm yolu olarak, modeminizin arkasında bulunan “Reset” butonuna basarak, modeminizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Bu işlemden sonra tüm ayarlarınız sıfırlanacaktır. Wifi ışığınızın yanıp yanmadığını kontrol edin.

Fabrika ayarlarına dönmenize rağmen wifi çalışmıyorsa, modeminizi servise götürmeniz gerekiyor. Çözüm için yapabileceğiniz işlemler bu kadar! umarım işe yaramıştır.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Modem wifi ışığı yanmıyor çözümü YAPILAN YORUMLAR