Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma

Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma

Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma

Oyunları AMD ekran kartıyla çalıştırma, açma nasıl yapılır? Dizüstü ya da masaüstünde kullandığımız bilgisayarlarda ekran kartı kullanımıyla yüksek FPS ve görüntü kalitesi alabilirsiniz. Buda oyunlardan daha iyi performans almanızı sağlar. Son zamanlarda bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz en popüler ekran kartları AMD ve NVİDİA ekran kartlarıdır.

AMD işlemcili ve buna uyumlu ekran kartı kullanan bilgisayarlarda 2 farklı ekran kartı kullanılıyor. İki farklı ekran kartının biri oyunlarda iyi performans almamız için kullanılırken, diğer ekran kartıysa internette gezinmek, müzik dinlemek vb. etkinlikler adına yeterli derece de performans veren ekran kartıdır.

Otomatik olarak yüksek işlemci ve ekran kartı gücünün olduğu yerlerde oyun, grafik gibi AMD’nin ekran kartı devreye girmektedir. Bu durum bazen gerçekleşmiyor ve yüksek performanslı ekran kartıyla çalışması gereken oyunlar, programlar normal performansa sahip ekran kartıyla çalışıyor. AMD ekran kartını devreye girmemesi ve çalışmamasıyla birlikte kullanıcılar “oyunlar harici AMD ekran kartıyla çalışmıyor” şikayetinde bulunuyor.

Sizde bu sorunu yaşıyor ve şikayette bulunuyorsanız bu durumu kaldırmak ve bilgisayarınızın yüksek performans ekran kartını kullanarak oyunları ve programları en iyi performansla kullanmak için yapmanız gerekenleri yöntemleri göstereceğiz. Bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayabilmeniz için AMD’nin kendi programı olan AMD Radeon programını, AMD Radeon Software sayfasına giderek indirmelisiniz.

Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma Yöntemleri

İlk olarak AMD Radeon programını açın ve pencerenin sağ üst köşesinde bulunan “Dişli Çark” simgesine tıklayın.

Daha sonra yapacağınız işlem pencerenin sol üst köşesindeki “Ekran Kartları” seçeneği tıklayın.  Açılan pencereden bilgisayarınızdaki harici ve dahili ekran kartları “GPU 1” ve “GPU 2” olarak görüntülenecektir.

Harici ve dahili ekran kartlarını belirten “GPU 1” ve “GPU 2” üzerine tıklayarak ayarlarınızı yapmalı ve etkinleştirerek kaydetmelisiniz.

Yüksek performansın lazım olduğu oyunlar, programlarda hangi ekran kartı olacağını normal kullanım da hangi ekran kartının devreye gireceğini yukarı yaptığınız işlemle ayarladınız.

Tüm işlemleri yapmanızla birlikte AMD harici ekran kartı devreye girecektir ve oyunlar AMD harici ekran kartıyla çalışarak en iyi performansla oyununu oynayabileceksiniz.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma BENZER İÇERİKLER
Oyunları AMD Ekran Kartıyla Çalıştırma YAPILAN YORUMLAR