visit this page https://www.beatboth.com. straight from the source https://replica-watches.icu/. have a peek at these guys rolex replicas swiss made grade 1. from this source fake rolex amazon. original site replica relojes. For Sale Online perfect rolex. Recent Comments fakewatcherolex. men's https://richardmille-replica.com/. factory direct walletswatchesandthings.com. navigate to this web-site https://www.bmwatches.com/. read the full info here realestatewatches.com. look at this website https://www.employmentwatches.com/. review https://www.pharmacywatches.com/. Buy replica patek philipe. you can try this out replica tag heure. check this site out www.moneytagheuer.com. company website hublot mp-05 laferrari replica india. this article https://www.bankruptcywatches.com/. visit here replica bell and ross.
Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama Flash Bellek Format Diski Oluşturma – Com Teknoloji - Windows-Yazılım-Program İndir- Oyun İndir -Yazılım
Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama Flash Bellek Format Diski Oluşturma

Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama Flash Bellek Format Diski Oluşturma

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama Flash Bellek Format Diski Oluşturma
ventoy ile usb format diski oluşturun

Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama

Bu program yardımıyla diğer multiboot araçlarından (rufus, winsetupusb vs) farklı olarak usb belleğinize iso-wim-img dosyalarınızı sürükle bırak yöntemiyle ekleyerek çoklu kurulum flashları hazırlayabilirsiniz.

Öncelikle https://www.ventoy.net/en/download.html adresinden programı indiriniz.

Aşağıdaki fotoğrafta görünen işaretli dosyayı (ventoy2disk) çalıştırıyoruz.

Program çalıştığında aşağıdaki resimdeki gibi ekran göreceksiniz. Bu aşamada usb belleği seçerek install butonuna tıklayın. Bu işlem flash belleğinize komple silecektir, bu yüzden bellekte bulunan dosyalarınızı yedekleyiniz.

Eğer dilerseniz install butonuna basmadan önce Option menüsünden “Partition Configuration” seçeneğini seçtiğiniz takdirde flash içerisinden imaj dosyalarınız atıldığı partition haricinden bir bölüm daha oluşacak, bu bölüme istediğiniz başka dosyaları atabilirsiniz. Örneğin programlarınızın kurulum dosyaları gibi. Alan boyutunu dilediğiniz gibi girebilirsiniz.

Bu boş bölümüne ihtiyacınız yoksa bu adımı yapmak zorunda değilsiniz.

Bilgisayarıma girip sürücülere baktığınızda adı ventoy olan bir sürücü göreceksiniz.

Bu sürücü içerisine kullanacağınız iso-img-wim dosyalarını sürükle bırak, kopyala yapıştır ile kopyaladığınız zaman artık usb belleğiniz multiboot özellikli olmuş olacaktır.

Bilgisayarı USB’den boot ettiğinizde aşağıdaki fotoğrafta örneği görüldüğü üzere 2 adet usb ismi gözükecektir. Birisinde UEFI, diğerinde sadece bellek adı yazacaktır. Siz kurulum yapacağınız bilgisayarın desteğine göre seçim yapabilirsiniz.

Dikkat etmemiz gereken nokta; iso dosyalarınızın isimlerinde Türkçe karakter ve boşluk olmamalı. Aksi takdirde hata alırsınız. Örnek: windows81_64bit.iso, Windows10_64bit.iso şeklinde olmalı.

Eğer ilk ekranda options bölümünden 2.bir partition oluşturmuş iseniz bilgisayarıma girdiğinizde o bölüm muhtemelen görünmeyecektir. Bu bölümün görünür yapmak için Bilgisayarım simgesimize sağ tıklayıp “Yönet” seçeneğinden “Disk Yönetimi” bölümüne giriniz.

Fotoğrafta görüldüğü gibi 18 GB ayrılmamış alan görünüyor. O bölüme sağ tıklayıp “Yeni Basit Birim” diyerek biçimlendirme yaptığınız anda artık bu bölümde görünür hale gelecektir.

USB belleğinizi daha sona yeniden tek parça haline döndürmek isterseniz Ventoy uygulamasını çalıştırarak Option menüsünden “Clear Ventoy” dediğinizde usb belleğiniz tek parça hale gelecektir.

Bu konu ile ilgili youtube çok fazla görüntülü anlatım bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/results?search_query=ventoy+kullan%C4%B1m%C4%B1

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 2.5 / 5. Oy sayısı: 6

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Ventoy ile Multiboot USB Hazırlama Flash Bellek Format Diski Oluşturma YAPILAN YORUMLAR