WhatsApp’ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın!

WhatsApp’ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın!

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • WhatsApp’ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın!

WhatsApp’ın son görülme ve okundu bilgisininin nasıl devre dışı bırakılacağını sizlere fotoğraflı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız istifade edersiniz.

1-) Son Görülme Durumu;

Son görülme durumu, sizin en son WhatsApp’ta ne zaman çevrim içi olduğunuzu göstren bir özellik. Bu özellik sayesinde ister sadece arkaşlarınız isterseniz tüm kişiler sizin en son ne zaman WhatsApp’ı kullandığınız kolayca öğrenebilir. Tabi bu özellik herkesin hoşuna gitmeyebilir. Siz de bu özelliği kullanmak istemiyorsanız kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Aşağıdaki anlattığımız adımları izleyerek WhatsApp’ın son görülme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayarlar>>Hesap>>Gizlilik>>Son Görülme>>Hiç Kimse

Bu adımları izledikten sonra artık kimse sizin en son ne zaman WhatsApp’ta çevrim içi olduğunuzu göremeyecektir. Tabi bu durumda siz de kimsenin WhatsApp’ta son görülme tarihini göremeyeceksiniz.

2-) Okundu Bilgisi;

WhatsApp’ta size gelen mesajları okuduğunuzda, size mesajı gönderen kişinin ekranında mavi tik olur. Bu da mesajı gönderen kişinin mesajının okunduğu anlamına gelmektedir. Fakat size gelen mesajların sizin tarafınızdan okunduğunu, gönderen kişinin görmesini istemiyorsanız bu özelliği çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Aşağıda ki adımları izleyerek bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayarlar>>Gizlilik>>Okundu Bilgisi

Bu adımları izledikten sonra okundu bilgisini kolayca kapatabilirsiniz. Tabi bu özelliği devre dışı bıraktığınız da siz de diğer kişilere gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını göremeyeceksiniz.

A : incehesap

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

WhatsApp’ta Son Görülme ve Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakın! YAPILAN YORUMLAR